GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Branża Gry Newsy

The Steam Remote Play Together

Jakiś czas temu, Valve, wprowadziło swoją usługę grania zdalnego do fazy beta. Po miesiącu testowania i zbierania feedback’u, firma zdecydowała się na jej udostępnienie wszystkim użytkownikom Steam.

Opcja ta umożliwia stream’owanie obrazu z gry, prosto z komputera na inne urządzenia, takie jak telefony, tablety (lub inny komputer) wyposażone w system Windows, Linux, macOS, iOS, czy Android! Telefony oraz tablety otrzymają specjalne schematy dotykowe, dostosowane do wielu, różnych tytułów.

Kiedy grasz w grę poprzez Remote Play, obraz i dźwięk są przesyłane z twojego komputera do innego urządzenia. Dane wejściowe i głos są przesyłane z powrotem do PC. Wszystko to w ciągu milisekund.

~Valve

Jeżeli chodzi o jakość stream’owanego obrazu, to zależy ona od waszego łącza internetowego oraz mocy komputera, z którego nadajecie obraz.
Wasza gra może zostać odzwierciedlona w rozdzielczości 1080p i płynności 60 kl./s, do nawet 4K w 60 kl./s!

W grupie raźniej!

Poza możliwością przekazywania obrazu na inne SWOJE urządzenie, dostaniemy opcję podzielenia się naszą grą z naszym(i) znajomym(i)!

Używając Remote Play Together, strumieniujesz swój obraz, dźwięk i głos do innych graczy, a wszyscy korzystają z własnych kontrolerów. Możesz nawet podzielić się z nimi klawiaturą i myszą. A podczas gry wszystkie opcje gry i czatu głosowego są dostępne w jednym miejscu.

~Valve

Remote Play Together daje możliwość dołączenia znajomym, do waszej rozgrywki i cieszenia się jedną produkcją, niezależnie od tego czy mieszkacie w jednym domu, mieście czy też kraju!
Co ciekawe, aby dołączyć do rozgrywki nie jest wymagana osobna kopia gry – wystarczy, że host ma ją odpaloną na swoim komputerze. Ten warunek (oraz szybki internet) pozwala na rozgrywanie sesji w cztery, a czasem nawet i więcej osób!
Gracze mogą korzystać z własnych kontrolerów albo można podzielić się z nimi własną klawiaturą i myszką.
Dodatkowo – można być pewnym, że w momencie udostępniania gry, znajomym nie ukaże się nic poza nią, na przykład, wasz pulpit.

Tytuły w jakie na pewno będziecie mogli zagrać wspólnie to między innymi:

  • Cuphead
  • Spelunky
  • Overcooked
  • Shovel Knight
  • Goat Simulator (xD)
Część gier dostępna w usłudze

Pełną listę tytułów znajdziecie tutaj.

Jeżeli zainteresowała Was ta nowość w ofercie Steam’a to zapraszam Was do zapoznania się z poniższym materiałem wideo, który pokrótce objaśnia działanie całej usługi. A jeśli chcecie uzyskać dokładne informacje na temat działania i używania Remote Play Together, to pod tym adresem, będziecie mogli rozwiać wszystkie ewentualne wątpliwości.

Dajcie znać czy będziecie korzystać z Remote Play’a sami, czy może podzielicie się grą z waszym znajomym – a jeżeli nie macie znajomych to ja chętnie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Gry od małego są częścią jego życia. Na początku towarzyszyły mu na PC, głównie pod postacią Warcrafta III oraz Call of Duty. Następnie pojawiło się pierwsze i drugie PlayStation - wtedy ogrywał te najbardziej popularne pozycje (co nie znaczy, że wszystkie!). Aż wreszcie w jego gimnazjalne łapy wpadło PS3 i zauroczenie przerodziło się w miłość - nie tylko do konsoli Sony *wink*, ale również do całej branży! Obecnie: studiuje i w wolnym czasie (oczywiście) gra oraz tworzy materiały tutaj czy na YouTube'a.