GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Branża Gry Newsy

Cyberpunk 2077 + Multiplayer + Mikrotransakcje… Oh Boy…

Free to Play, Multiplayer, Mikrotransakcje – Sounds Good Man!

Jeśli chodzi o monetyzację gry wieloosobowej dla Cyberpunk’a, uważamy, że na razie jest zdecydowanie za wcześnie, aby dzielić się szczegółami na ten temat lub udzielać wskazówek; projekt znajduje się na stosunkowo wczesnym etapie. Wciąż eksperymentujemy – to nasza pierwsza gra wieloosobowa. Sprawdzamy różne opcje i możliwości, zdecydowanie, nie jest to czas na wskazanie konkretnego kierunku w jakim zmierza projekt. Oczywiście możecie oczekiwać, że nie zmienimy naszej ogólnej polityki w stosunku do „radzenia sobie z graczami”, więc oczekuję mądrej monetyzacji i – zawsze – opłacalności (czegoś za pieniądze).

~Adam Kiciński, prezes zarządu CDP S.A.

Taką odpowiedź, uzyskał Matthew Walker (Analityk w Credit Suisse Securities), po zapytaniu o monetyzacje w ,,tego typu grze F2P„. Całość mogliśmy przeczytać w zapisie telekonferencji Q3 2019.

Z dokumentu możemy się dowiedzieć, że będzie to stosunkowo mały projekt (w porównaniu np. do CP 2077), nad którym prace, własnie się rozpoczęły. Data premiery tego tytułu pozostaje tajemnicą.

Jaki ten trailer jest dobry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Gry od małego są częścią jego życia. Na początku towarzyszyły mu na PC, głównie pod postacią Warcrafta III oraz Call of Duty. Następnie pojawiło się pierwsze i drugie PlayStation - wtedy ogrywał te najbardziej popularne pozycje (co nie znaczy, że wszystkie!). Aż wreszcie w jego gimnazjalne łapy wpadło PS3 i zauroczenie przerodziło się w miłość - nie tylko do konsoli Sony *wink*, ale również do całej branży! Obecnie: studiuje i w wolnym czasie (oczywiście) gra oraz tworzy materiały tutaj czy na YouTube'a.