GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Branża Newsy Xbox

Nowy Xbox Series X to po prostu Xbox SeX

Otóż nie!

Nowy Xbox został zaprezentowany jakiś czas temu podczas gali The Game Awards 2019. Mało kto spodziewał się, że Microsoft odważy się na taki ruch.
Poza nową konsolą, pokazano również kilka tytułów jakie się na nią pojawią – Senua’s Saga: Hellblade 2 oraz Halo Infinite.
Jeżeli ciekawi Was nasze zdanie na ten temat to zapraszam do posłuchania podcastu tutaj!

Phil Spencer prezentujący Xbox’a podczas TGA 2019

Ale wracając do sedna. Nowy Xbox nie będzie miał żadnych numerków czy ,,podnazw” jak poprzednicy. Będzie on nazywany po prostu Xbox’em, jednak przynależeć będzie do ,,Serii X„. Oznacza to tyle, że Microsoft będzie chciał najpewniej stworzyć kolejne grupy sprzętowe, o prawdopodobnych nazwach ,,Seria S” czy ,,Seria Y”.

A podobnie jak miało to miejsce z poprzednimi urządzeniami z rodziny Xbox (Xbox 360, Xbox One) nazwa Xbox Series X pozwoli nam na wprowadzanie w przyszłości kolejnych urządzeń, o innych oznaczeniach.

~ Przedstawiciel Microsoft dla Eurogamer.pl
Xbox Series X

Pierwszą zauważalną nowością jest oczywiście wygląd konsoli. Tym razem postawiono na wertykalne ustawienie sprzętu, podobnie jak w przypadku Xbox’a 360. Bardzo estetyczna bryła w kształcie monolitu wielu przypadnie do gustu jednak już teraz pojawiły się komentarze ,,gdzie ja to postawie?„. Spokojnie – nowego iksa będziecie mogli ustawić również w poziomie, tak żeby nawet w najbardziej rygorystycznych warunkach udało się znaleźć dlań miejsce.

Kontroler Xbox Series X

Kolejne zmiany dotknęły samego kontrolera.
Na podstawie feedback’u jaki firma otrzymała od graczy postanowili, poprawić d-pada. Phil Spencer poinformował, że jest to dość istotny element, nad którym pracowali i nazywa go ,,hybrydowym d-padem”.
Poza tym zostanie dodany przycisk Share, umożliwiając robienie screenów ekranu czy też nagrywanie rozgrywki – szef firmy mówi, że dzielenie się [swoją rozgrywką] jest dużą częścią gaming’owych doświadczeń.

Jeżeli chodzi o specyfikacje, to na chwilę obecną prezentują się one następująco:

  • CPU: AMD Ryzen Zen 2 CPU
  • GPU: AMD Navi-based GPU (około 12 TFLOPs)
  • RAM: GDDR6 SDRAM (ilość niepotwierdzona)
  • Storage: NVMe SSD (wielkość niepotwierdzona)
  • Maksymalna rozdzielczość wyjściowa: 8K
  • Maksymalna częstotliwość odświeżania: 120Hz

Nowy sprzęt ma odpalać gry w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę, jednak w przyszłości istnieje możliwość na podbicie tych wyników do 8K i 120 klatek.

Większej ilości informacji na temat samej konsoli, kontrolera czy gier możemy spodziewać się w okolicach czerwca 2020, najpewniej na konferencji E3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Gry od małego są częścią jego życia. Na początku towarzyszyły mu na PC, głównie pod postacią Warcrafta III oraz Call of Duty. Następnie pojawiło się pierwsze i drugie PlayStation - wtedy ogrywał te najbardziej popularne pozycje (co nie znaczy, że wszystkie!). Aż wreszcie w jego gimnazjalne łapy wpadło PS3 i zauroczenie przerodziło się w miłość - nie tylko do konsoli Sony *wink*, ale również do całej branży! Obecnie: studiuje i w wolnym czasie (oczywiście) gra oraz tworzy materiały tutaj czy na YouTube'a.