GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Newsy Xbox

Kontroler Xboksa Series X bez wbudowanej baterii!

Microsoft w przypadku standardowego kontrolera dla Xbox’a Series X nie przewidział wbudowanej baterii. Pad nadal będzie korzystał z baterii AA, które będzie można wymienić w każdej chwili.

Jednak firma ma ku temu swoje powody.
W wywiadzie dla Digital Foundry, Jason Ronald (dyrektor ds. zarządzania programem w Xbox) powiedział, że stosunek ludzi, którzy wolą korzystać z baterii do tych którzy preferują ładowanie pada, wynosi 50/50. Każda grupa dostaje możliwość korzystania z kontrolera na swój ulubiony sposób – jedni będą używać baterii AA, a drudzy akumulatorków.

,, (…) kiedy rozmawia się z graczami powstaje pewna polaryzacja i jest tutaj mocny obóz, który chce [baterii] AA, więc zapewnienie elastyczności jest sposobem na zadowolenie obu stron

~ Jason Ronald

Wiadomo, że nadal będziemy mogli użyć zestawów podobnych do Play&Charge. Jednak nasuwa się pytanie czy pojawi się nowy model, choć miłym rozwiązaniem byłaby kompatybilność obecnie dostępnych.

Nie przeszkadza mi pozostawienie wyboru w przypadku doboru baterii dla kontrolera. Dzięki temu Microsoft pozwoli użytkownikom na elastyczność. Sam w swoich padach używam obu opcji, w jednym mam baterie AA eneloop, a w Elite zestaw Play&Charge.

Przypomnę tylko, że pad do Xbox’a Series X będzie cechował się:

  • ulepszonym, szorstkim D-padem,
  • przyciskiem Share – który pozwoli na nagrywanie klipów oraz robienie zrzutów ekranu,
  • kompatybilnością z Xbox’em One, PC oraz platformami mobilnymi (za pośrednictwem xCloud’a),
  • zredukowanym opóźnieniem (Input Lagiem),
  • specjalnymi chropowatościami na bumper’ach i trigger’ach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ