GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

https://www.youtube.com/watch?v=HCOemoUvSWE&t

Branża Gry Newsy

Rynek gier pudełkowych ma się dobrze w Wielkiej Brytanii

Z powodu panującej pandemii i domowych kwarantann, wielu graczy w Wielkiej Brytanii postanowiło zaopatrzyć się w wideo-growy pochłaniacz czasu jakim są nasze ukochane gry. Poskutkowało to sprzedażą aż 340 tysięcy pudełkowych egzemplarzy gier i to tylko w ubiegłym tygodniu!

Jest to wynik o 28% niższy niż tydzień wcześniej, jednak w tamtym czasie odbyła się premiera gry Animal Crossing: New Horizons, która póki co jest jedną z najgorętszych i najlepiej sprzedających się gier w tym roku. Gigantyczny wzrost sprzedaży edycji pudełkowych gier wyraźnie widać, gdy zestawimy go ze sprzedażą sprzed 3 tygodni – w odniesieniu do niej wzrosła ona aż o 124%! – i to pomimo zamknięcia wielu lokalnych oddziałów sieci Games oraz Argos na terenie całego UK, spowodowanego szerzeniem się pandemii w tym kraju.

Najlepiej sprzedający się obecnie tytuł to Call of Duty: Modern Warfare, którego sprzedaż urosła o 78%, zaś drugie miejsce zajmuje dobrze znana wszystkim FIFA 20, ze wzrostem sprzedanych egzemplarzy o 58%. Podium zamyka świeży tytuł z wyłącznością na Nintendo Switch, a mianowicie Animal Crossing: New Horizons, notujący jednak spadek o 81% względem swojego premierowego tygodnia.
Wpływ na to może mieć fizyczny brak Switch’a na sklepowych półkach i magazynach na terenie UK. Nie wiadomo też kiedy konkretnie nastąpi dostawa następnych partii konsol, ponieważ zostały one wyprzedane w sklepach i elektro-marketach wielu państw na całym globie, wiec problem ten doskwiera nie tylko Brytyjskim graczom.

Warto zaznaczyć też spadek sprzedaży Doom: Eternal o 76% względem swojego premierowego tygodnia oraz stabilnie brylujące od miesięcy w top 10 GTA V.

Dane pochodzą z GfK na tydzień zamykający się 28 marca b.r

Źródło: GFK, gameindustry.biz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Od dzieciaka video rozrywka była wokół mnie. Moja ''growa'' podróż rozpoczęła się na PSX oraz PC - wtedy jeszcze z systemem win 95. Niezliczone godziny przeklikane w Tekken-a 3, Crash Bandicoot czy Project IGI na dobre wciągnęły mnie do świata gier. Personalnie wielki fan anime - Naruto, a także ''Rap Head'', ciekawi i intryguje mnie również Astronomia. Na portalu dziele się ''Pro bono'' wieściami ze świata oraz branży jak i własnymi spostrzeżeniami i przemyśleniami.