GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Gry Newsy

New World – Fantasy survival MMORPG od Amazon’a już wkrótce.

Amazon Game Studios (AGS) pracuje aktualnie nad dwoma dużymi projektami gier, a jeden z nich jest już w końcowej fazie produkcji.W kwietniu rozpoczęła się zamknięta beta dla zapisanych osób oraz dla tych, którzy zamówili egzemplarz gry przed premierą.

Przybliżę wam po krótce czym jest, zaplanowana na 20 maja tego roku, gra New World.

W New World gracz trafia do ogromnej, niezbadanej krainy inspirowanej klimatem XVII-wiecznej koloni na terenie Ameryki, nazwanej przez twórców Aeternum, która jest pełna nadprzyrodzonych zjawisk i dziwacznych istot.
Głównym celem w tym świecie będzie przetrwanie oraz rywalizacja z innymi frakcjami o terytorium, więc jedynie najsilniejsi i najsprytniejsi zdołają się utrzymać i odeprzeć wszechogarniające siły ciemności, reprezentowane przez humanoidalne stwory, spaczone przez destrukcyjny pierwiastek zwany Skażeniem.
5 marca twórcy wydali dużą aktualizację nazwaną ,,Wojny Frakcji”. Objęła ona wiele nowości, ale przede wszystkim zmiany w trybie PvP, który powinien stać się podstawą rozgrywki.

,,Gracze będą posiadać większą kontrolę nad działaniami prowadzącymi do wojny kompanii, wypełniając w tym celu misje, które wymagają oznaczania gotowości do PvP, zamiast zwykłego deklarowania wojny przy użyciu monet. Oznacza to nadanie większych uprawnień graczom, w przeciwieństwie do liderów kompanii, i prowadzi do powstania ciekawego wyścigu frakcji w drodze ku wojnie.”

~ Scot Lane

W oczach reżysera – Scot’a Lane’aNew World będzie skupiało się przede wszystkim na kilku założeniach:

 • Ogromnym nadprzyrodzonym świecie, który sam w sobie ma stanowić przeszkodę dla gracza;
 • Osadach czyli miejscach, w których gracze będą mieszkać, gromadzić się, wytwarzać przedmioty, handlować, pracować nad projektami miejskimi oraz wspierać swoje frakcje w misjach. Będą one stanowić punkt odrodzenia dla poległych;
 • Walce opartej na umiejętnościach, która będzie wymagała taktycznego myślenia i zaangażowania w każdej skali;
 • Systemie rozwoju (zdobywaniu poziomów);
 • Przeplatających się systemach gry: zbieractwie, zabijaniu Skażonych, tworzeniu frakcjach, rzemiośle, projektach miejskich, rozwoju miast, wojnach oraz inwazjach;
 • Trzech Frakcjach (Maruderach, Syndykacie, Przymierzu). Po wybraniu frakcji będzie można utworzyć nową kompanię lub dołączyć do już istniejącej.
  • Maruderzy są bezwzględnymi żołnierzami dążącymi do ustanowienia wolnego społeczeństwa, w którym każdy zapewnia sobie dobrobyt własnymi siłami.
  • Syndykat jest tajną organizacją pragnącą zapoczątkować nową erę oświecenia, która sprytem i podstępem chce wejść w posiadanie zakazanej wiedzy.
  • Przymierze to fanatyczny zakon stawiający sobie za cel oczyszczenie ziemi z heretyków i plugawców, tak aby jej prawdziwa święta natura mogła rozkwitnąć i na powrót zapanowała sprawiedliwość.
 • Systemach podbijania i kontrolowania terytoriów, które pozwolą graczom tworzyć i sprawować pieczę nad własnymi rządami.
 • Wizji stworzenia Synergi dwóch typów graczy – preferujących PvP lub PvE – nie tylko będą mogli współistnieć, ale też będą się wzajemnie uzupełniać;
 • Wyścigu po wpływy, zdobywaniu monet za pojedynki;
 • Braku możliwości kradzieży całego ekwipunku zabitego gracza;
 • Skażonych, starających się zdominować Aeternum poprzez Wyłomy w ziemi, zalewając okolicę spaczonymi stworzeniami i konstrukcjami, takimi jak:
  • Ropiejący ul – gigantyczny, zbudowany ze skażenia ul, w którym rodzą się zepsute stworzenia.
  • Zainfekowany zagajnik – w głębi ziemi nagromadził się azoth, co doprowadziło do powstania wyłomu i poskręcanej potworności. Ucieczka przed jej pędami będzie wielce niebezpiecznym przedsięwzięciem.
  • Skażony monolit – grupa skażonych fanatyków odkryła wyniosły, starożytny monolit, dając mu przy tym moc szerzenia skażenia w okolicy.
  • Skażony portal – skażeni akolici otwierają portal, by sprowadzić na terytorium członków swojej armii.
 • Wyłomach, chronionych przez akolitów i kultystów zepsucia, przyzywających mroczne i zakazane siły Skażonych.

Gra będzie dostępna w dwóch wersjach: Standard – w cenie 142,99 oraz Deluxe – kosztującej nie wiele więcej, bo 179,99 zł.
Różnice między poszczególnymi wydaniami są dobrze wyszczególnione na oficjalnej stronie gry.
New World zadebiutuje 20 maja br. na PC, a w niedługiej przyszłości pojawi się również w usłudze Project Tempo. Co ciekawe, produkcja będzie posiadała polską wersję językową – to się ceni, dobra robota Amazon!

Źródło: New World

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Od dzieciaka video rozrywka była wokół mnie. Moja ''growa'' podróż rozpoczęła się na PSX oraz PC - wtedy jeszcze z systemem win 95. Niezliczone godziny przeklikane w Tekken-a 3, Crash Bandicoot czy Project IGI na dobre wciągnęły mnie do świata gier. Personalnie wielki fan anime - Naruto, a także ''Rap Head'', ciekawi i intryguje mnie również Astronomia. Na portalu dziele się ''Pro bono'' wieściami ze świata oraz branży jak i własnymi spostrzeżeniami i przemyśleniami.