GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Gry Newsy PlayStation Switch Xbox

Crysis doczeka się remastera?!

Internet już od jakiegoś czasu przepełniony jest informacjami wskazującymi na to, że ponownie przyjdzie nam zagrać w produkcje z tej niegdyś popularnej serii. Pierwszą, lecz dość jasną oznaką tego wielkiego powrotu był fakt, że oficjalne konto marki na serwisie Twitter stało się aktywne po 4 latach ciszy.

Już same tweet’y pokroju „Hej Nomad, jesteś wciąż z nami?” nie pozostawiały społeczności złudzeń dotyczących tego co się święci, jednak developerzy z Crytek’u na tym nie poprzestali. Na stronie internetowej poświęconej marce znaleźć można było przez pewien czas…dość wymowny obrazek, który zamieszczam poniżej:

Wszystkie znaki na niebie i ziemi jasno wskazują, że będziemy mieć do czynienia z odświeżeniem pierwszej odsłony cyklu, która zadebiutowała w 2007 roku na komputerach osobistych (ja osobiście wolałbym zobaczyć upiększoną wersje całej trylogii, lecz to raczej mało prawdopodobne). Oryginalna wersja zasłynęła wśród graczy jako jedyny w swoim rodzaju benchmark graficzny, a także jako jedna z najbardziej postępowych gier swoich czasów.

(Aktualizacja!) Przed krótką chwilę na serwisie You Tube dostępny był teaser trailer produkcji. Na całe szczęście w internecie nic nie ginie, a my możemy obejrzeć tę pół minutową zajawkę. Nie zdradza ona niestety żadnych konkretów.

Niestety, pomijając platformy na jakie remaster zostanie wydany (PC, PS4, XONE i Switch), nie mamy na ten moment zbyt wielu oficjalnych informacji. Te najpewniej zostaną udostępnione przez Crytek w najbliższym czasie. Zanim to jednak nastąpi warto zauważyć, że developerzy zdecydowali się nawet na port na konsolę Nintendo Switch, która jak wiadomo znacząco odbiega pod względem wydajności od sprzętu konkurencji. Nie wiemy co prawda czy ta wersja jest przygotowywana przez sam Crytek, czy też zewnętrzne studio developerskie, jednak śmiało można założyć, że uruchomienie takiego tytułu na konsoli przenośnej będzie kolejnym krokiem milowym dla sprzętu Nintendo.
Czyżby kwestia „A da radę na tym uruchomić w sensownej jakości Crysisa?” miała przestać być już jakimkolwiek wyznacznikiem? Na odpowiedź nie będziemy musieli raczej długo czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Gry wideo towarzyszą mi praktycznie od zawsze. Wiem, że jest to bardzo powszechne stwierdzenie, jednak trudno uznać je za nadużycie w kontekście osoby, która urodziła się w podobnym okresie co najbardziej legendarne konsole stacjonarne. Kiedy gry stały się moją pasją? W momencie kiedy rozegrałem swój pierwszy pojedynek na starym automacie z drugą częścią Mortal Kombat. Automacie, który wraz z swoimi przyjaciółmi znalazłem w ośrodku wypoczynkowym, w którym odbywały się kolonie katolickie. Jak sami się domyślacie, od tamtego momentu nie było już dla mnie drogi powrotnej.