GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Newsy PlayStation

Wsteczna kompatybilność w PS5 zaoferuje na start prawie 4000 tytułów!

Jak dobrze wiemy, nowa konsola od Sony wśród swoich funkcji ma posiadać możliwość odpalania gier z poprzedniej generacji. O tym czy odpalimy również pozycje z wcześniejszych konsol na razie nie ma informacji.

PlayStation 5 zaoferuje nam 3 różne tryby wstecznej kompatybilności:

  • Emulowanie bazowej konsoli PS4,
  • Emulowanie wersji PS4 Pro,
  • oraz tryb z wyższą rozdzielczością oraz częstotliwością wyświetlanych klatek z natywnym trybem PS5.

PlayStation Magazyn UK zamieścił informację, że dzięki tej opcji prawie 4000 gier będzie możliwe do ogrania na nowej generacji.

,,W chwili premiery na PS5 będzie działać prawie 4000 gier z PS4, które cechować się będą wyższą rozdzielczością i liczbą klatek na sekundę (…)”

~Playstation Official Magazine (UK Edition)

PlayStation wreszcie będzie posiadać funkcję, o którą wiele osób prosiło! Wydaje mi się to bardzo przydatne szczególnie w okresie premiery konsoli, który może się okazać ubogi w nowe gry.
Także spokojnie mogę kupić plejkę bez obawy, że nie będę miał w co grać (moja kupka wstydu wciąż się powiększa…).

Premiera konsoli planowana jest na okres świąteczny tego roku. Firma, pomimo sytuacji związanej z COVID-19, podtrzymuje to stanowisko. Jak wyjdzie – zobaczymy…

Źródło: TwistedVoxel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Gry od małego są częścią jego życia. Na początku towarzyszyły mu na PC, głównie pod postacią Warcrafta III oraz Call of Duty. Następnie pojawiło się pierwsze i drugie PlayStation - wtedy ogrywał te najbardziej popularne pozycje (co nie znaczy, że wszystkie!). Aż wreszcie w jego gimnazjalne łapy wpadło PS3 i zauroczenie przerodziło się w miłość - nie tylko do konsoli Sony *wink*, ale również do całej branży! Obecnie: studiuje i w wolnym czasie (oczywiście) gra oraz tworzy materiały tutaj czy na YouTube'a.