GeekGamer.pl

Piszemy o tym co nas kręci w sposób jaki nam odpowiada…

Newsy Planszówki

Frostpunk: Gra Planszowa

Wszystko wskazuje na to, że już jesienią tego roku na kick-starterze wystartuje akcja pozwalająca nam wesprzeć planszową wersje jednej z najciekawszych gier strategiczno-survivalowych ostatnich lat .

Mowa oczywiście o Frostpunk grze stworzonej przez polskie 11 bit Studios.
O ile na temat samej gry komputerowej, która została przeniesiona również na konsolę można by powiedzieć bardzo wiele to na temat wersji Unplugged nie wiemy zbyt dużo (poza tym że będzie chciała skopiować klimat, mechanikę i sukces cyfrowej wersji 😉 ).

Nad grą będzie pracowało Glass Cannon Games Unplugged (GCGU) to nowy gracz na planszy międzynarodowego rynku gier hmmm… chyba się domyślacie…

༼ つ ◕_◕ ༽つ planszowych.

GCGU zebrał pod swoimi skrzydłami profesjonalistów, których łączy wiele lat wzajemnej współpracy. Firma ma aspirację do tworzenia re-grywalnych, ambitnych i klimatycznych planszówek (spore wyzwanie no chyba, że mowa o 3 różnych grach 😉 ).

Zespołem zarządza Jakub Wiśniewski, który ma blisko 10 lat doświadczenia w branży gier.
Od tłumacza literatury po projektanta fabuły w Dying Light oraz współtworzenie This War Of Mine: Gra Planszowa aż po producenta i pomysłodawcę gry komputerowej JARS (czyli SŁOIKI ).

Pierwsze zapowiedzi sugerują, że będzie ona wykorzystywała mechaniki znane z cyfrowej wersji uzupełnione o miniaturki które będziemy wstawiać na planszę rozbudowując naszą osadę i próbując przetrwać.

Wygląd pudełka nie jest ostateczny (to chyba oczywiste 😉 )

Planszowy Frostpunk ma być bogatą w narracje grą kooperacyjną pełną wyzwań i trudnych wyborów moralnych.
Jednocześnie twórcy zapewniają, że systemy gry będą łatwe do opanowania. Więcej szczegółów pod TYM ADRESEM.

Wydaje się, że studio ma wszystkie narzędzia konieczne do odniesienia sukcesu w tym projekcie czyli kreatywność, doświadczenie, pasję i świetny materiał bazowy (grę PC) do stworzenia czegoś wyjątkowego. Jesli uda im się odpowiednio zmiksować te składniki możemy spodziewać się wyjątkowego re-grywalnego i klimatycznego produktu. Czekam z niecierpliwością na więcej informacji o projekcie.

Jestem ciekaw co sądzicie o tego typu tytule i czy zamierzacie wspierać jego powstanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Gra od czasów Ruskich Jajeczek i podróbek Atari 2600 z błotnistego targu. Zahartowany przez zimowe kolejki na nieistniejącą Piracką Giełdę pod Katowickim Spodkiem przedarł się przez większość konsol jakie dało się przerobić. Teraz w spokoju tworzy kanał GraczWatch, DropIN Podcast, gra w planszówki, na konsoli, maluje figurki i ciągle narzeka na brak czasu.... hmm... ciekawe dlaczego?